ORLICKÁ BRÁNA 2022

PROGRAM PRO DĚTI A DIVADLA

Jako každý rok i letos bude velká část Orlické brány věnována představením pro děti a divadlům. Na co se můžete těšit?

 

10:00 hod.
ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA  (Divadlo Kejkle)
Růženka je malá nezbedná holčička, její matička královna Miluška a pantatíček král Ruda I.se mají moooc rádi. Růženka má zase ráda svého psa Alíka, ale vypadá to, že ani ten ji nedokáže zachránit před zlou kletbou! A protože je to pohádka, mělo by snad všechno dobře dopadnout nebo alespoň  skončit svatbou!

11:00 hod.
KARNEVAL  (Divadlo Kejkle)
Bezstarostná jízda! Zatančíme si, zazpíváme si, prostě se vyblbneeem! 

12:00 hod.
BYLO NEBYLO  (Divadlo Za2)
Živá a zábavná komunikace pro děti i rodiče plná pohádek, písniček, her i říkadel. Co se asi tak stane, když se rozpustilý kluk setká s opravdovým pohádkovým hloupým Honzou? Naučí se spoustu nových věcí, užije se zábavu a legraci. A vy si užijete s ním!

13:00 hod.
KOUZELNÍK RENO
Kouzla čáry pro děti i dospělé s aktivním zapojením diváků! 

13:45 hod.
KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK  (Divadlo Za2)
Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Začíná nebezpečná pátrací akce, při které se potkají s všeznalým pavoukem, hladovým kocourem, popletenou můrou a nehodnou zmijí. A jak tohle všechno dopadne? Uvidíte! 

HERNÍ STAN PRO DĚTI (SVČ ANIMO Žamberk)
V sobotu od 10:00 do 15hod. Stan plný her – stavebnice, kostky, skládačky, hlavolamy, stolní hry, omalovánky. Vše možné pro zabavení i odpočinek dětí a pro rodiče možnost ponechat hrající si ratolest pod profesionálním  dohledem animátorů.

15:00 hod.
IMPROSHOW  (Paleťáci)
Jedinečná improshow plná smíchu, o jejímž průběhu rozhodují diváci. Paleťáci milují improvizaci a rádi se pobaví na svůj (i váš ) účet! 

18:00 hod.
HOMELESS (Divadlo RePublika)
Bussines comedy. Manažerská satira očima bezdomovce. Hořká komedie, v níž proniknete do osudů a vztahů dvou lidí, kteří se náhodou potkají. Blízkost velkého bussinessu a života na ulici je nebezečná. Takové náhodné setkání může zažít kdokoliv z nás už zítra, už dnes!

20:30 hod.
RAPPER  (DS Frída, Praha)
Strhující výkon Martina Trnavského ve hře o učiteli, který miloval hudbu a cítil se být mladý. Jednoho dne zjistil, že nic z toho už neplatí. Ale odmítal se vzdát.  A měl dost dobrý důvod k tomu začít rappovat.  V monologu učitele se objevují skutečné myšlenkové perly. Hra je vtipná, trochu dojemná  a hlavně strhující, stejně jako rapper Martin Trnavský!

 

Tyršova rozhledna otevřena po oba dny od 10:00 do 20:00 hod.

Další aktuality

ORLICKÁ BRÁNA 2022

ORLICKÁ BRÁNA 2022

Festival pro rodiny, Orlická Brána Žamberk, proběhne v pátek 8. 7. a v sobotu 9. 7. 2022 v areálu Tyršovy rozhledny (Na Rozálce) v Žamberku. Čtěte více >>