KAPELY

FRANKIE & THE DEADBEATS

Frankie & The Deadbeats (v překladu budižkničemové, ztroskotanci nebo všiváci), je spolčení mužů pochybné reputace, jako hudební skupina však míří vysoko. Před pár lety se přesunuli ze zaplivaných lokálů, kde nahlas a v potu tváře hráli punk a rock’n’roll (např. Hanba, Prague Conspiracy, Unholy Preachers, TiNG, Inverta Storca a další), k hudbě svého dětství, prožitého u táboráků a rozhodli se dobýt srdce posluchačů českých i zahraničních rádií a přesvědčit je, že že mají rádi country, i když si to nikdy dřív nemysleli a klobouky, košile a koňáky jsou prostě cool. Frankie & The Deadbeats ale také věří, že country hudba je tady pro všechny, nehledě na barvu kůže nebo sexuální orientaci. Prostěradla patří na postel, ne na hlavu.

 

V dubnu 2021 vydali na platformě Bandcamp svůj první singl “Let It Rain”, následovaný singlem/videem “Cowboys & Dreamers” a v září 2021 albem “The Shining”.

 

Přesně po dvou letech přichází kapela se svým druhým albem “The Possibility That Love Is Not Enough” na kterém posouvá svůj přístup ke country music zase o kus dál. Nástrojové obsazení je rozšířené o trubku, klavír, hammondy nebo třeba banjo, přidaly se ženské vokály a přesahy k dalším hudebním žánrům přináší ještě pestřejší obsah než prvotina. Deska zachycuje příběhy, které se odehrávají v reálném světě, ve snech městských kovbojů, nebo i někde mezi nebem a zemí. Jsou zahalené do hávu utkaného z teskných kytar a melodií nikoliv podbízivých, ale přesto chytlavých. Při každém dalším poslechu se vám zaryjí hlouběji do srdce a zanechají po sobě jizvy, které se ozvou vždy, když se v dálce objeví svit neonů. Na shledanou v Nashvillu!

 

Frankie & The Deadbeats jsou:
František Knuth – zpěv, akustická kytara
Jakub Siňor – elektrická kytara
Miller Harrison – pedal steel kytara
Štěpán Kouba – baskytara
Martin Slezák – bicí

 

Bandcamp - https://frankieandthedeadbeats.bandcamp.com/releases

Facebook - https://www.facebook.com/FrankieAndTheDeadbeats

Instagram - https://www.instagram.com/frankieandthedeadbeats/

 

Info - www.earthmusic.eu/cs/umelec/frankie-the-deadbeats-cz/

 

Další aktuality