AKTUALITY

Matrix se dočká 5. dílu

Americká společnost Warner Bros oznámila, že se chystá 5. díl filmové série Matrix a to pouze pár dní po tom, co si fanoušci připomněli 25. výročí od premiéry The Matrix. Tento kultovní snímek se stal jedním z nejúspěšnějších a podle hodnocení i nejlepších sci-fi filmů vůbec. První 3 díly režírovaly sestry Wachowské, čtvrtý díl byl v režii pouze Lany Wachowské, která bude na pátý díl dohlížet jako výkonná producentka. 

Režisérem nejnovějšího Matrixu bude Drew Goddard, který přišel za šéfem produkce Warner Bros. Jessem Ehrmanem se scénářem a nápadem, který se zalíbil natolik, že se rozhodlo o vytvoření dalšího dílu legendární série. Drew Goddard je hlavně úspěšným scénaristou, podílel se například na úspěšných seriálech Daredevil nebo Ztraceni a na filmech jako Marťan či Světová válka Z. V roli režiséra tolik zkušeností nemá, takže uvidíme, jak si dokáže poradit s takovým obrem, jakým Matrix bezesporu je.

 

zajímavosti:

Sestry Wachowské, režisérky i scénáristky původních filmů Matrix se narodily jako muži a obě prodělaly operativní změnu pohlaví.

Film získal Oscary v kategorii za nejlpší střih, mix zvuku, vizuální a speciální efekty. Tyto ocenění dostal v rok, kdy měl premiéru Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999) a stal se prvním snímkem, který získal Oscara za speciální efekty v konkurenci jakéhokoli filmu ze série Hvězdných válek.

Herci si museli před natáčením filmu přečíst několik vybraných psychologických knih o neznámých dimenzích a realitách, prodeje těchto knih poté vyletěly prudce nahoru.

 

Další aktuality

PF 2024

PF 2024

Mockrát Vám děkujeme za Vaši přízeň v roce 2023. Společně se můžeme těšit na rok 2024, který bude opět plný bohatého programu! Čtěte více >>
PF 2023

PF 2023

Mockrát Vám děkujeme za Vaši přízeň v roce 2022. Společně se můžeme těšit na rok 2023, který bude opět plný bohatého programu! Čtěte více >>